Kære publikum

Bora Bora er i skrivende stund ved at skabe en helt ny hjemmeside. Den går i luften i første halvdel af januar. Vi kan derfor ikke præsentere programmet her på hjemmesiden på vanlig vis.

Men I skal ikke snydes for at se hvad forårets program indeholder allerede nu. I nedenstående oversigt kan I se hvad der pt. er programsat og klikke på videolinks ved nogle af dem for at se mere.
Vi tilføjer billetlinks efterhånden som forestillingerne bliver sat i salg (gavekort kan dog købes allerede nu).

Vi glæder os til at se jer i 2021!

Kærlig hilsen
Bora Bora

AFLYST// Det Frie Felts Festival:
AFLYST// 28 JAN: Florentina Holzinger (AUT): TANZ (OBS! Meget eksplicit video) – KØB BILLET
AFLYST// 29 JAN: Paolo de Venecia Gile (DK): Mahal – KØB BILLET
AFLYST// 30 JAN: WunderVerk (DK): KvindeLIGKØB BILLET
AFLYST// 31 JAN: Helle Fuglsang/Wilma Version (DK): Bag Hegnet – KØB BILLET
Der er også forestillinger på Godsbanen – se det fulde festivalprogram her

10 & 11 FEB: Aerowaves dobbelt-program med
AFLYST// Anne-Mareike Hess (LUX/DE): Warrior
AFLYST// Tereza Lenerova (CZ): Don’t Stop

27 & 28 FEB: Magnus Plejdrup / Rasmus Botoft / Morten K. Roesen / NJYD Quartet (DK): Løb

4 – 6 MAR: Don Gnu (DK): Walk-Man

15 & 16 MAR: Le Cirque Du Bout Du Monde (BEL): Der Lauf

25 MAR: Svend Brinkmann (DK): Hvad er lykken? (foredrag i samarbejde med FOF Aarhus) – KØB BILLET

AFLYST// 27 MAR: Sethembile Msezane (ZA): Signal Her Return III (præsenteres i samarbejde med ARoS)

7 & 8 APR: DeLeón Company (DK): Ocean of Our Motion

13 APR: Adrian Hughes (DK): Hvad er kunst, og hvad er det værd? (foredrag i samarbejde med FOF Aarhus) – KØB BILLET

28 & 29 APR: Location X / Taneli Törmä (FIN/DK): Open Your Heart
Oprindeligt programsat i foråret 2020 og derefter flyttet til foråret 2021. Læs mere her.

5 & 6 MAJ: Dobbeltprogram med forestillinger fra Den Danske Scenekunstskole:
Manon Siv Duquesnay (DK): This Is Just The Excuse
Max Wallmeier (DK): Shy Grandeur 1

18 & 19 MAJ: Dobbeltprogram med
Kitt Johnson X-Act (DK): Stigma
Marta & Kim (NO/NL): Engel
Oprindeligt programsat i foråret 2020 og derefter flyttet til foråret 2021. Læs mere om Stigma her og om Engel her.

27-30 MAJ: ILT Festival (program endnu ikke offentliggjort – festival website)

31 MAJ – 4 JUN: Anne-Mareike Hess (LUX/DE): Through the Wire

1-3 JUN: Šeiko Dance Company (LIT) – Lumi (Babydans)